Tichá pomsta aneb Tonyho čarování se zprávami

Poté, co jsem se rozhodla pokračovat v práci pro Tonyho, protože mě jeho konkurence, která mi nabízela více peněz, podvedla, jsem na pochodu za posledním půlrokem v Anglii očekávala už jen sluníčko a kytičky. Rozkvetlou louku v mých představách však rozorali ruské bombardéry a – ne, to už bych hodně přeháněla. Ovšem není všechno tak růžové, jak se mohlo zdát. Tonyho pomsta se ukázala a zdá se, že ještě nemusí být všemu konec…

Pochyby

Tonyho jsem nepotkala už měsíce, takže jediný způsob, který mi napověděl o jeho pocitech k mé osobě, byla jeho odpověď prostřednictvím SMS na můj návrat respektivě zůstání u něho. A tato odpověď byla víceméně vřelá. Na stupnici vřelosti, kdy 0 znamená zapojení krvavých představ a 100 předstíraně přátelský vztah, jaký se mnou měl doposud, zaujímala jeho reakce místo zhruba na úrovni 75. Jelikož jeho osobnost je víceméně „splachovací“, usoudila jsem, že je všemu zlu konec.

Potom mi ale přestaly chodit nabídky na sobotní práci. Respektive nechodily už asi dva týdny předtím, kdy ale nebyla práce. Leden až březen jsou v Anglii obecně slabší měsíce, takže mě to nepřekvapovalo. Ovšem sklad se pozvolna plnil, v týdnu nám přibývalo nakládek a já se pozvolna začala divit, jak to, že pořád nechodí zprávy ohledně soboty.

V kaslících se začaly objevovat dokumenty pro extra práci, to ovšem nemuselo nic znamenat. Tony má i řidiče, kteří nejezdí stabilní trasy a dělají právě tyto extra. Potom jsem se ale bavila s Tomášem (který jezdí pro společnost, jež mě podvedla) a ten mi řekl, že někteří řidiči dodávek jezdí soboty. Tím mě víceméně přesvědčil, že si Tony dává tu práci, aby mě vyřadil ze skupinové konverzace vždy, když píše o sobotě.

Odhalení pomsty

Zcela přesvědčená jsem začala být včera, kdy jsem neplánovaně vyrazila nakládat v sobotu na pondělí a v kaslíku, kam dáváme okopírované itineráře trasy, vězelo hned na vrchu extra. Jelikož tyto papíry lidé z kanceláře na konci každého dne sbírají, nemohl tento itinerář pochízet z pátku. Někdo musel naložit tohle extra v sobotu ráno a doručit je v sobotu dopoledne. Takže si dal tu práci.

Paradoxně mi to vůbec nevadí. Ano, chtěla jsem si vydělat více peněz, a dokonce jsem krátce uvažovala o tom, že si na sobotu najdu brigádu ve skladu, po zvážení všech skutečností jsem si ale srovnala priority. Zdraví je přednější a něch pár desítek tisíc mě nevytrhne. Už teď pracuju 60 hodin týdně s tím, že pátek a pondělí je nejdelší. V pátek začínám v jednu ráno a vracím se úplně ztrhaná kolem páté navečer. Dělat ještě sobotu s tím, že v neděli musím jít spát brzy, protože v pondělí vstávám o půl třetí, se mi skutečně nevyplatí. Kdyby mi ale Tony soboty nabízel, určitě by mi to nedalo a vzala bych je, čili bych si o víkendu skoro neodpočinula. Takže jsem mu svým způsobem vlastně vděčná.

Další díl pomsty?

Akorát teď přemýšlím. Ve čtvrtek napsal hromadnou zprávu, v níž vysvětloval, že bude do dodávek instalovat trackery, a tázal se, kdy přijedeme na dvůr. Překvapilo mě, že moje dodávka ještě tracker nemá. Ale odepsala jsem. Na dvůr jsem přijela ještě asi o pět minut dříve a nakládala jsem zhruba tři čtvrtě hodiny. Během té doby se Tony neukázal, a tak jsem odjela. Nevím sice, jak dlouho se instaluje tracker, ale možná ho stihl do dodávky umístit, zatímco jsem šla do skladu pro klec. Zdá se mi to ale málo pravděpodobné, protože jsem ho neviděla ani nikde jinde ve skladu. Znamenalo by to, že přijel, rychlostí blesku nainstaloval tracker výhradně na mou dodávku, ačkoli jsem nenakládala jediná, a hned odjel. Nepravděpodobné.

Možná začínám být konspirátorka, ale mnohem pravděpodobnější mi přijde, že poslal rádoby hromadnou zpárvu pouze mně. My totiž nepoznáme, že je zpráva hromadná, jinak, než že na začátek napíše „ahoj všichni“. Takže mě tímto začátkem chtěl ošálit, abych věřila, že jde o hromadnou akci a domnívala se, že je tracker nainstalovaný. Tony samozřejmě tuší, že si prodlužujeme hodiny a ano, i já to dělám. Takže teď čeká, až se další týden při vyúčtování hodin, které mu za každý den posíláme ve zprávě (typu pondělí 10h, úterý 9,5h…) prozradím. Očekává, že si nebudu nic přidávat, čímž vlastně přiznám, že jsem dosud podváděla.

Je tu samozřejmě možnost, že to žádná lest nebyla, ovšem i tohle tvrzení může být součástí psychické manipulace. Proto, a ještě proto, že stejně za pár měsíců odjíždím, trochu zariskuji a příští pátek si k hodinám opět trochu přidám. Strašně mě zajímá jeho reakce, ačkoli nejspíš nebude vůbec žádná.

Edit: Žádná lest s trackerem se nekonala, byla to mylná domněnka. Tony ho akorát nainstaloval o týden později – a nejen mně. Říkal ale, že je to kvůli pojišťovně pro případ, že dodávku někdo odcizí. Takže jsem poslední dva dny v tomto týdnu, po které mám tracker nainstalovaný, raději nešvindlovala s hodinami, ale od pondělí opět začnu. Tony je líný, nekontroluje to. A i kdyby… co se mi může stát? Kdyby nám platil víc, možná bychom si žádné hodiny nepřidávali. Možná…

Ale jedná se krásný příklad na První dohodu: Nevytvářejte si domněnky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *