Jsem snad barvoslepá?

Bratr má bundu, kterou každý z rodiny vidí jinak. Pro někoho je hnědá, pro jiného khaki zelená a pro dalšího šedá, a to není jediný případ, kdy vidím věc jinak, než ji vidí ostatní. Je to normální? Určitě. Nemyslím si o sobě, že jsem v tomhlě nějak zvláštní, ale jeden z mých kolegů řidičů je podle všeho na úplně odlišném levelu. Ten už může mít vážný problém.

Dnes jsem měla mít volno, ale dělala jsem extra. To znamená, že když někdo nezvládne všechno naložit, dají zbytek do jiné dodávky, která je zrovna volná. A tak jsem odjela s 90 okenicemi do Bristolu, kde jsem měla 2 vykládky. Jednu do obchodu, kam jsem předchozího dne psala, že dorazím kolem 9:00, a oni mi v 9:10 psali, kde jsem. Pochopila bych, kdyby napsali o půl desáté, ale po pitomých deseti minutách…? Z toho důvodu jsem asi psala KOLEM devíti, jako že nejsem věštec a netuším, jaká bude situace na silnicích… Ach jo. Ale o tom nechci psát.

Druhá vykládka byla v domě se jménem. Nenávidím domy se jménem. Google je v 95 % případů vůbec nezná, a pokud ano, ukazuje je na místě, kde takový dům vůbec nestojí. Tady jsem ale dostala pomůcku, takže se nebylo čeho bát.

V překladu mi řidič, který tuhle trasu dělá nebo dělal, popisuje, že jde o růžový dům s hnědými brankami, který následuje za bílým domem.

Navštívila jsem tedy strýčka Googla a zadala do něho PSČ, které mi samozřejmě neukázalo hledaný dům. Není ale nic jednoduššího než si dát Streetview a hledat růžový dům. Ono jich v Anglii zase tolik není. Většina je z cihel. A pokud už tu růžový dům stojí, pak je opravdu nepřehlédnutelný.

Ovšem růžový dům nikde, a už vůbec ne za bílým domem. Začala jsem být naštvaná. Že si nechali udělat novou omítku?! Nezbylo mi tedy než projít celou vesnici a přibližovat si každý jednotlivý dům, jestli na něm nebude cedule se jménem, které hledám. Kašlala jsem na barvy. A představte si, našla jsem ho. Žádný bílý dům kolem něho nestál, a co se týče jeho barvy, posuďte sami…

Tohle má být růžový dům?! Pokud někdy byl, pak nejdřív před dvaceti lety, protože tahle omítka je už pěkně stará. Skutečně růžový dům vypadá přece takhle:

Docela by mě zajímalo, jak tenhle řidič vidí ostatní barvy. Nechtěla bych, aby mi nakupoval. Místo manga by mi klidně mohl donést bramboru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *